Obec Olešnice v Orlických horách
Olešnicev Orlických horách

Hasičské hry XIV.

Ve dnech 19. až 26. července 2009 se v Ostravě konaly velkolepé hasičské hry XIV. ročník mezinárodní hasičské soutěže CTIF a XVII. ročník Mezinárodní setkání hasičské mládeže. Tyto hry jejichž historie se začala psát již v roce 1961, je vžit název Hasičská olympiáda. Do Ostravy se sjelo na 3000 sportovců z 26 zemí, nejdále z Japonska, kteří po čtyřech letech změřili síly v požárních disciplínách dospělých profesionálních a dobrovolných hasičů, dobrovolných hasiček a hasičské mládeže.
Poslední soutěžní den, v sobotu 25. července 2009, do her zasáhl také sportovní tým profesionálních hasičů Královéhradeckého kraje, který reprezentoval Českou republiku v mezinárodních disciplinách požárního sportu tzv.CTIF  a změřil síly s dalšími týmy ze zahraničí v požárním útoku (na sucho) a ve štafetovém běhu s překážkami.

Sportovní družstvo Královéhradeckého kraje jehož členem byl i Jan Klouček  vybojovalo v kategorii profesionálních hasičů zlaté medaile.

Devítičlenné družstvo hasičů zvládlo disciplínu požární útok bez sebemenší chyby a bez trestných bodů a v čase 41,63 sekund obsadilo první místo. Ve druhé disciplíně štafetovém běhu s překážkami předvedl královéhradecký tým znovu bezchybný výkon a v čase 55,19 sekund zvítězil. V celkovém pořadí tradičních hasičských soutěží tak tým profesionálních hasičů Královéhradeckého kraje získal v silné konkurenci zlaté medaile

Prestižní akce se koná po čtyřech letech (předtím v chorvatském Varaždinu, v roce 2001 ve finském Kuopiu) a skládá se z mezinárodní soutěže hasičů v tradičních disciplínách, mezinárodní soutěže v požárním sportu, mezinárodní soutěže v požárním sportu žen a mezinárodní soutěže mladých hasičů.